مدیر جوان
8 تا از بهترین برنامه های نرم افزاری طراحی لوگو در سال 2019

8 تا از بهترین برنامه های نرم افزاری طراحی لوگو در سال 2019

در مقاله های قبلی به چگونگی طراحی لوگویی مناسب و نکته هایی برای لحاظ تا نقطه موفقیت بیشتر اشاره و درمورد آنها بحث کردیم. این بار ما متعهدان به تحقیق، سعی به گردآوری آزمایش و توصیه ای دیگر از بهترین ها برای شما علاقمندان و جست و جوگران عزیز کرده ایم. و قابل ذکر است نظرات و پیشنهادات شما دوستان از لینک محتویات ما روند بررسی بیشتر ما را ترقیب می کند.

موفقیت هر کسب و کاری به عوامل بسیار زیادی وابسته است. عواملی همچون کیفیت محصولات، خدمات ارائه شده و خدمات مشتری. می توان گفت که یک برند به علوه نیاز به یک هویت بصری منحصر به فرد نیز دارد تا بتواند آن را در هر جایی قابل تشخیص سازد. این هویت یک لوگو می باشد. از قوس و طاق های طلایی لوگو مک دونالد گرفته تا چشم گاوی لوگو شرکت تارگت. لوگوهای بسیاری وجود دارد که به عنوان مارک هایی که آنها نمایندگی می کنند، نمادی را به دوش می کشند.

لوگو مک دونالد و شرکت تارگت

اگر شما می خواهید برای یک تجارت نو ظهور لوگو طراحی کنید، بسته های طراحی و ویراستار انتخابی زیادی هستند که شما می توانید استفاده کنید. برای طراحی کردن لوگوها، برنامه های ویراستار برداری ترجیح داده می شوند. این به این دلیل است که آنها قابلیت به هر اندازه کوچک یا بزرگ شدن لوگو و یا هر قطعه گرافیکی دیگری که در آنها ایجاد شده است را ممکن می کند، بدون کوچکترین افت کیفیتی. با نرم افزار مناسب و درست شما می توانید لوگویی طراحی کنید که چه در کارت های ویزیت و چه در بیلبوردهای شهری همانقدر عالی بنظر بیاید. و حالا این هم برای شما در اینجا، معرفی چندی از بهترین برنامه های نرم افزاری طراحی لوگو که امروزه قابل دسترس هستند. درمورد ویژگی هایی که این برنامه ها ارائه می دهند همه چیز را بخوانید و خودتان انتخاب کنید.

01 بهترین از هرجنبه: Adobe Illustrator

Adobe Illustrator CC

محصولات شرکت Adobe بطور گسترده ای به عنوان استاندارد طلایی برنامه های دستکاری و ویرایش تصاویر پذیرفته شده اند. پس به این ترتیب اگر شما در جستجوی بهترین نرم افزار طراحی لوگو مطلق هستید، مطالب پایین تر از Adobe Illustrator را مطالعه نکنید.

این نرم افزار با چندین ویژگی پیشرفته عرضه می شود. Adobe Illustrator نه تنها امکان ساخت لوگوهای خیره کننده ای را برای شما فراهم می کند بلکه همچنین آیکون ها، طرح ها و نقاضی ها و خیلی های دیگر. از آنجایی این یک ویرایشگر گرافیک برداری است، تمام لوگوها و دیگر آثار هنری که در Illustrator ایجاد شده است کاملا در مقیاس الزامات و نیازهای شما پایه ریزی می شود.

این نوع ابزارها می توانند برای اضافه کردن عناصر متنی در لوگوها نیز استفاده شوند. شما می توانید افکت اضافه کنید، سبک ها را مدیریت کنید و حتی کاراکترها را تکی برای کنترل بیشتر ویرایش کنید. Illustrator به شما این امکان را می دهد تا اندازه نقاط متصل، گوشه ای و قبضه ای را برای ویرایش آسانتر افزایش دهید و نیز شما می توانید داده ها را با بکارگیری فایل های CSV ادغام کنید.

با استفاده از ویژگی تار عنکبوتی (The Puppet Wap) این نرم افزار، می توان جهت ایجاد سریع و تغییر گرافیک بدون نیاز به تنظیم نقاط قبضه های و متصل تکی استفاده کرد. Adobe Illustrator از فونت های OpenType SVG که شامل چندین رنگ، شیب و شفافیت هستند پشتیبانی می کند. شما می توانید تا هزاران Artboard بسازید و چندین بار آنها را در یک زمان برای ویرایش انتخاب کنید.

02 واقعا کامل، دونده رو به بالا: CorelDRAW

CorelDRAW Graphic Suite

برنامه CorelDRAW در واقع راه طولانی ای را از زمان اولین انتشار خود طی کرده است. همانطور ه می دانید، این یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو در بازار است. ابزارهای ویرایش برداری قدرتمند CorelDRAW به شما امکان طراحی لوگوهای فوق العاده غنی و دقیق را می دهد، اما این فقط نوک کوه یخ است. این برنامه دارای ویژگی های متعدد برای مار بر روی گرافیک، به تصویر کشیده شده ها، طرح بندی ها، ترسیم ها و دیگر چیزها می باشد. حالت رسم متقارن (Symmetry Drawing) این برنامه می تواند برای ایجاد یک طیف وسیعی از طرح های متقارن اعم از اشکال ساده تا افکت های کالیوودوسکوپی استفاده شود.

ابزار سایه بلوکه (Block Shadow) به شما اجازه می دهد سایه های برداری را به طراحی های خود اعم از متن و اشیاء خود اضافه کنید. شما می توانید با استفاده از مجاور کردن یک فایل انتخاب شده و یا یک نقطه مشخص گره ها را تراز و توزیع کنید. با استفاده از ابزار معروفی به نام خنک کننده (Pointillizar) این برنامه، شما می توانید بردارهای موزاییکی کیفیت بالایی در کمترین زمانی ایجاد کنید. و در گوشه چشم بعدی ابزار PhotoCocktail وجود دارد که باعث ایجاد کلاژ عکس می شود.

برخی ویژگی های دیگر برنامه CorelDRAW شامل پالتهای رنگی مکمل، پشتیبانی پیشرفته از OpenType، یک مجموعه ساخته شده از محتوای بدون حق امتیاز و یک رابط کاربرپسند لمسی است.

03 بهترین برای هیبرید کردن (ردیف/برداری): Affinity Designer

Affinity Designer

لوگوها تقریبا همیشه با استفاده از برنامه های ویراستاری گرافیک های برداری طراحی شده اند، زیرا این برنامه ها امکان بزرگ و کوچک کردن این فایل ها را بدون کوچکترین افت کیفیتی را فراهم می آورد. به هرحال، در گاهی زمان ها، شما ممکن است نیاز به طراحی و یا ویرایش عناصر یک لوگو و یا هرکار گرافیکی دیگری را در یک ویرایشگر شفاف استاندارد داشته باشید.راه حل؟

فقط سراغ برنامه Affinity Designer بروید. ویژگی  برجسته و متمایز ککنده این برنامه توانایی تغییر بین محیط های ویرایش شطرنجی و برداری بصورت فوری و بلافاصله آن می باشد. شما قادر به اصلاح لایه ها، استفاده از حالت های مختلف ترکیب و فراتر از آن بدون خروج از نرم افزار هستید. از تصاویر و آیکون ها گرفته تا گرافیک وب و هنرهای مفهومی، Affinity Designer از  چیز برتر است. از تمام فرمت های عمده پشتیبانی می کند، پروفایل های ICC و صفحه  نمایش های بزرگ نیز همچنین.

ابزار قلم دقت مهندسی (Precision-Engineered) به شما اجازه می دهد منحنی های های حرفه ای ایجاد کنید و بسیاری از اشکال زنده نیز که بطور کامل قابل تنظیم می باشند. تثبیت کننده طناب و پنجره ها در تولید صاف ترین منحنی ها با استفاده از ابزار دست ساز کمک می کند و شما می توانید اشکال غیرمخرب با استفاده از عملیات بولی ترکیب کنید. Affinity Designer از تمام انواع تصاویر عمده و انواع فایل های برداری پشتیبانی می کند، از جمله PSDهای تمام لایه.

سایر ویژگی های بارز این برنامه شامل فضای کاری قابل تنظیم، پنل مدیریت دارایی، کنترل هجی کردن دایر، ویرایش های سنگین و حجیم و بسیاری امکانات دیگر می باشد.

04 بهترن در قابلیت های Ai: نرم افزار Looka

Looka

هوش مصنوعی (Ai) بطور فزاینده مشغول است تا همه چیز را از گوشی های هوشمند گرفته تا دستیاران مجاری را بهتر کند، پس چرا باید لوگوها را پشت سر بگذارند؟

نباید پشت سربگذارند و شاید همین دلیلی است که Looka وجود دارد. Looka یک نرم افزار طراحی لوگو آنلاین و یا بطور دقیق تر یک برنامه وب می باشد که با استفاده از Ai های هوشمند به شما کمک می کند لوگوهایی با ظاهر فوق العاده با حداقل تلاش ایجاد کنید. تمام کاری که باید انجام دهید وارد کردن برخی اطلاعات پایه و اولیه می باشد (به عنوان مثال نام شرکت و یا صنعت). برخی از لوگوهای از پیش ساخته شده را انتخاب کنید تا برای الهام گیری استفاده شود و »خخنش باقی کارها را انجام خواهد داد.

این برنامه برا اساس اطلاعات ارائه شده توسط شمما، لوگوهای متعدد را ایجاد می کند و شما می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. هنگامی که لوگویی نهایی می شود، می توانید عناصر مختلف مانند اندازه فونت، فاصله و فضای عناصر را به خوبی تنظیم کنید. Looka همچنین به شما اجازه می دهد پیش نمایش لوگوی خود را همانطور که کارت ویزیت ها، تیشرت ها و موارد دیگر نشان داده می شود را مشاهده کنید.

Looka به شما با کیفیت تصویر بسیار بالا، فایل های png لوگو خریاری شده شما را و فایل های برداری آن را که می توانید در هر جایی از آن ها استفاده کنید را برایتان می فرستد.

05 بهترین گزینه آنلاین: Canva

Canva

استانداردها و تکنولوژی های وب روز به روز بهتر می شوند و درحال حاضر برنامه های وب برای هر نرم افزاری که فکرش را بکنید دردسترس و کاربردی می باشند. یکی از آنها Canva است و کمابیش بهترین نرم افزار و یا برنامه وب طراحی لوگو آنلاین می باشند. با داشتن صدها قالب لوگو و ابزارهای طراحی قدرتمند، Canva می تواند لوگویی منحصر به فرد برای شخصتان ایجاد کند که در پارک هم راه برود. همه این الگوها، قالب ها و ابزارهای طراحی رایگان نیز برای استفاده هستند و همچنین تعداد زیادی تصاویر و گرافیک  رایگان نیز وجود دارد، برای تصاویر برتر و حق برنامه شما مجبور به پرداخت یک دلار برای تصویی یکبار مصرف خواهید بود. Canva شامل چندین جفت فونت ایجاد شده حرفه ای است که می توانید از آن انتخاب کنید. می توانید ترکیب فونت خود را ایجاد کنید و آن را بیشتر سفارشی کنید.

Canva همچنین دارای برنامه های iOS و اندروید می باشد، پس شما حتی می توانید لوگوها را زمان در حال ساکن نبودنتان طراحی کنید. یکی از ویژگی های جالب Canva این است که به شما امکان می دهد با طراحان لوگو دیگران همکاری کنید. یکبار دعوت کنید و پس از آن هم تیمی های شما می توانند یکپارچه لوگوها را ویرایش و به اشتراک بگذارند.

06 بهترین برای راحتی استفاده: JetA Logo Creator

JetA Logo Creator

درحالیکه ویرایشگرهای گرافیک درجه حرفه ای مانند Adobe Illustrator واقعا همه چی تمام هستند، اما اغلب آنها ممکن است مورد ارعاب قرار گیرند، به خصوص برای کسانی که که تجربه قبلی با چنین برنامه هایی ندارند.

اگر به یک نرم افزار برای طراحی آسان لوگو احتیاج دارید، JetA Logo Creator قصد دارد بسیار خوب به شما خدمات ارائه کند. JetA شامل بیش از 10000 اشکال برداری و بیش از 400 قالب لوگو می باشد. شما می توانید طراحی لوگو خود را با انتخاب یکی از این قالب ها شروع کنید و با جایگزین کردن اشکال و سبک ها به راحتی آن را اصلاح کنید. در برگیرنده قالب های گوناگون و دسته بندی ها و مضامین مختلفی از جمله مشاغل، سرگرمی، مینیمالیسی، سبک نماد و تک رنگ ها می باشد.

JetA سبک های پررنگ بسیاری برای تقویت لوگو شما ارائه می دهد. این سبک ها شامل حالت گردینت (Gradient)، بازتاب (Reflection)، دور تا دور بولد (Bold Stoke)، درخشش و براقیت (Glow & Gloss)، گردینت شعاعی (Radial Gradient) و متن براق و دور دار (Stoke and Glass Text) هستند. لوگوهای ایجاد شده را می توان به عنوان برداری و تصاویر png منتشر کرد. JetA Logo Creator با ویندوز 7 و بالاتر از آن سازگار است.

07 بهترینِ رایگان ها: Inkscape

Inkscape

برنامه های با ویژگی بارگذاری های سنگین معمولا غیر رایگان هستند و این ویژگی شایسته ای است. با این حال هرچند وقت یکبار، با یک نرم افزار مواجه می شوید که بارگذاری را در قالب یکی از ویژگی های خود ارائه می دهد و بدون اینکه کمترین هزینه ای داشته ای باشد. یک مورد برای این مثال نرم افزار Inkscape می باشد. کاملا رایگان; Inkscape یک بسته ویرایش گرافیکی با منبع آزاد  باز است که به شما امکان می دهد بی دردسر لوگوهای با ظاهری دوست داشتنی طراحی کنید. این برنامه از بردارهای مقیاس پذیر گرافیکی (SVG) به عنوان فرمت بومی استفاده می کند، اما سایر فرمت ها را نیز می توان وارد یا صادر کرد.

این برنامه ابزارهای بی شماری را برای دستکاری اشکال، متون و نقاشی ها ارائه می دهد. همچنین امکان ایجاد نسخه های زنده از گزینه های شما (Objects) برای الگوهای پیچیده بوجود آورد. Inkscape را می توان برای دگرگونی ها (متحرک، مقیاس گذاری و…)، عملیات فرمان z و گروه بندی کردن object ها استفاده کرد. شما می توانید گره ها و دستگیره های bezier را حرکت دهید، استروک ها را به path تبدیل کرده و نقشه بیت ها را (bitmaps) را ترسیم کنید. عملیات متنی مانند هسته گذاری (Kerning) و متن چندخطی نیز پشتیبانی می شوند.

Inkscape به عنوان یک نرم افزار طراحی لوگوی واقعا متقاطع با سیستم عامل مک (mac)، ویندوز، سیستم عامل X و لینوکس سازگار است.

08 بهترین برای iOS و اندروید: Desygner

Desygner

با این حال که درست است که برنامه های نرم افزاری اختصاصی بهترین گزینه برای ایجاد و ویرایش گرافیک با کیفیت بالا هستند، برنامه های موبایل نیز کار بسیار خوبی ارائه می دهند، اگر می خواهید طراحی سریع انجام دهید. یک از این برنامه ها Desygner است. Desygner به شما امکان می دهد با استفاده از هزاران طرح و عناصر رایگان، لوگو ایجاد کنید و آنها را با گزینه های ویرایش نا محدود اصلاح کنید. این برنامه با تعداد زیادی آثار هنری رایگان، رنگ، پس زمینه، و بافت ها ارائه می شود که برای طراحی لوگو از آنها استفاده می کنید.

برای ویرایش، کلیه عملیات استاندارد مانند تغییر اندازه، اصلاح رنگ و فلیپ (flip) پشتیبانی می شود. Desygner قلم ها و گرافیک های رایگان را ارائه می دهد که بطور معمول به روز می شوند. جدای از لوگوها، از این برنامه می توان برای طراحی پوستر، بروشور، جلد آلبوم و سی دی، منو ها و خیلی چیزهای دیگر استفاده کرد. همچنین می توانید برای انواع مختلف سیستم عامل، از جمله هرچیزی گرفته از facebook تا YouTube، گرافیک های شبکه ها و رسانه های اجتماعی (به عنوان مثال هدرها و بنرها) ایجاد کنید.

Desygner برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS دردسترس می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *