مدیر جوان

رکوردداران تندخوانی در دنیا

در این مطلب میخواهم اسامی افرادی که دارای سرعت بالای خواندن هستند و در حقیقت تندخوان ترین افراد جهان محسوب می شوند را به شما بگویم.

رکورد داران تندخوانی جهان
رکورد داران تندخوانی جهان

 

رکوردداران تندخوانی

آزمون های تندخوانی ابتدا براساس خواندن رمان ها بود. خواننده کتاب باید یک رمان کامل را تا حد ممکن، سریع می خواند و بعد برای فردی که آن رمان را خوب و عمیق خوانده بود، خلاصه ای از آن را بازگو می کرد. متن بازگو شده باید شامل شرح و تفسیرهایی پر از اطلاعات درباره حوضه های اصلی داستان مثل شخصیت ها، محل و زمان وقوع داستان، طرح داستان، فلسفه داستان، نمادها و سمبل ها، سطح زبانی، سبک ادبی، استعارات، موضوع داستان و شرایط تاریخی داستان بود.

از مشاهیر تندخوان اولیه، مایکل ج. گلب از آمریکاست با سرعت 1805 لغت در دقیقه و نیز میتیمنا کورک از هلند، که رکورد 2000 کلمه در دقیقه را با 2100 کلمه در دقیقه شکست. هم وطن کورک، کجتیل گونارسون، رکورد 3000 کلمه در دقیقه را با 3050 کلمه در دقیقه شکست و سین آدام از آمریکا با کسب رکورد وسوسه انگیز 3850 کلمه در دقیقه به مرز 4000 کلمه در دقیقه نزدیک شد. در سال 2007 آنا جونز که 6 بار قهرمان مسابقات جهانی تندخوانی شده بود، کتاب هری پاتر و یادگاران مرگ را در 47 دقیقه و 1 ثانیه خواند و به سرعت شگفت انگیز 4251 کلمه در دقیقه دست یافت. او سپس به نقد و بررسی این کتاب برای نشریه ایندیپندنت و شبکه تلویزیونی اسکای پرداخت و طی این نقدها، سخاوتمندانه تجربه تندخوانی اش در خواندن این کتاب را به دیگران به مشارکت گذاشت.

اگر شما هم علاقه مندید به این نخبگان تندخوانی بپیوندید، می توانید با تمریناتی که در سایت قرار داده شده و همچنین از جزوه ها و محصولات موجود در سایت استفاده و با تمرینات مداوم سرعت مطالعه خود را به بیش از 1000 کلمه در دقیقه برسانید.

 

نویسنده: میر مهدی جعفری

1.7/5 - (6 امتیاز)

3 در مورد “رکوردداران تندخوانی در دنیا”

  1. مرسی ممنون ولی من این مطلب رو در یک سایت دیگر هم دیده بودم (کپی ممنوع ای دوست عزیز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *